Az elengedés/megengedés művészete
A Sedona módszerét Lester Levenson amerikai fizikus, vállalkozó alapította, mely saját életében bekövetkezett krízis eredménye volt. Hiába volt sikeres vállalkozó, nem érezte boldognak magát. A lelki panaszai, testi tünetekben jelentek meg, így 43 éves korára szívbetegsége olyan súlyosság vált, hogy az orvosai hazaküldték a kórházból meghalni. Otthon úgy döntött, hogy kitalál valamit, ami segíthet rajta.
Rengeteg különféle megközelítés van arra, hogy hogyan teremtsünk meg mindent az életünkben. Néhányan megpróbálják ennek a világnak a küzdelmeit felvállalni és erőfeszítéssel igyekeznek kihozni a legjobbat a lehetőségekből. Mások igyekeznek néhány lelki törvényszerűséget felismerni, ezekre alapozni. Pozitív hozzáállást kialakítva igyekszenek bevonzani a dolgokat. És ez bizony néha kissé erőltetetté válik. Az Elengedés (Sedona módszer) azokat a ráfeszüléseket segít felismerni, és kitakarítani, amik nem engedik, hogy természetes könnyedséggel haladjunk az életünkben. Túl a vizualizációkon, megerősítéseken, az elme gyurmázásán, felfedezhetjük a lényünk alapvető nyugalmát és teremtő erejét. Amikor elengedjük az akarást és az ellenállást, az élet egyszerűvé válik és beindul.
(Palacskó András – Sedona kurzus 2020)
Kezdjünk valami könnyeddel! Gondolj valamire, ami miatt aggódsz, egy találkozó, egy randi, főnököd, vagy valami, ami miatt félsz: nem tudod kifizetni a számládat stb. Válassz valami kisebb dolgot, de valósat! Valami “negatív” érzést. Helyezd magad kényelembe.
1. lépés: Gondolj a dologra, ami miatt jobban szeretnéd érezni magad! Majd engedd meg, hogy érezz, ahogy érzel vele kapcsolatban! Üdvözöld az érzést! Amennyire megy!
2. lépés: Kérdezd meg magad: Tudom-e üdvözölni az érzést? Jelen lenni ezzel az érzéssel? Ez most tűnhet nagyon egyszerűnek, de működik, a legtöbben a múltunk és a jövőnk gondolataiban élünk.
3. lépés: Hajlandó vagy elengedni ezt az érzést? Mindegy, hogy egy nemet vagy egy igent kapsz. Legtöbbször akkor is elengeded, mikor egy nem jön.
4. lépés: Szeretném elengedni? Ha erre jön egy nem: Szeretném inkább megtartani ezt az érzést, vagy szeretnék inkább szabad lenni? Bármilyen választ kaptál menj tovább!
5. lépés: Kérdezd meg mikor szeretném elengedni?
Ez egy meghívás arra, hogy el tudd engedni MOST!
1. Mit érzel/ hogy érzel most?
2. Tudnád-e üdvözölni, hogyan érzel?
3. Hajlandó lennél elengedni ezt az érzést?
4. Szeretnéd elengedni?
5. És ha igen, mikor szeretnéd?
Minden érzést mi tartunk magunknál.
Amikor mérgesnek érzed magad vagy szomorúnak, gyakran mondjuk, hogy mérges vagyok, szomorú vagyok, mert magunkat azonosítjuk az érzéssel.
A legjobb felhasználói élmény biztosítása érdekében olyan technológiákat használunk, mint például a cookie-k, amelyek tárolják az eszközinformációkat és/vagy hozzáférnek azokhoz. Ezen technológiákhoz való hozzájárulás lehetővé teszi számunkra, hogy ezen az oldalon olyan adatokat dolgozzunk fel, mint a böngészési viselkedés vagy az egyedi azonosítók. A hozzájárulás megtagadása hátrányosan befolyásolhat bizonyos funkciókat.